ULUSLARARASI 2YKFF 2019 / KISA KISA

23-29 KASIM 2019 TARİHLERİ ARASINDA İLKİ GERÇEKLEŞEN 2YKFF’DE İLK YIL KONUĞUMUZ ATİNA‘DAN 
BALKAN CAN KINO EKİBİ OLURKEN; FESTİVAL TEMAMIZ İSE ‘FARKLILIĞIMIZ, ÇEŞİTLİLİĞİMİZ, HASSASİYETİMİZ’ OLDU. 

BALKAN CAN KINO EKİBİ, FESTİVALE KÜRASYONUNU YAPTIKLARI  ‘YUNAN SİNEMASI’NDA ÇEŞİTLİLİK’ 
İSİMLİ SEÇKİ VE ‘ALICE GUY-BLACHÉ’DAN GÜNÜMÜZE SİNEMADA KADIN ÇALIŞANLAR’ BAŞLIKLI KONUŞMA İLE KATILDI. 

FESTİVALİN EKRAN BÖLÜMÜNDE 19 ÜLKEDEN TÜR SINIRLAMASI OLMAYAN 34 FİLM, 6 FARKLI SEÇKİDE VE 
2 FARKLI MEKANDA TEKRARLANAN GÖSTERİMLERDE SEYİRCİ İLE BULUŞTU. 

KOLTUK BÖLÜMÜ’NDE, ‘GURUR İLE KÜFÜR ARASINDA QUEER SİNEMANIN 2 YAKASI’ VE ‘SİNEMANIN KISALARI: ÖZGÜR,
BAĞIMSIZ VE YARATICI’ VE ‘ALICE GUY-BLACHÉ’DAN GÜNÜMÜZE SİNEMADA KADIN ÇALIŞANLAR’ BAŞLIKLARINDA
KONUŞTUK, ZENGİNLEŞTİK, ÇOĞALDIK. 

ARTI BÖLÜMÜNDE FESTİVALİ BOL ÖDÜLLÜ ‘PATISION AVENUE’ FİLMİ VE YÖNETMENİ THANASIS NEOFOTISTOS İLE AÇARKEN; 
FESTİVAL KAPANIŞINI REMIX BÖLÜMÜNDE KATILIMCILARIN ÜRETTİĞİ VIDEOLAR VE VILAIN’İN VIDEO PERFORMANSI İLE 
YAPMANIN KEYFİNİ YAŞADIK.

2YKK 2019 FİLMLERİ 

PATISION AVENUE – PATISION BULVARI  / Thanasis Neofotistos / Yunanistan 

KUSURLU – IMPERFECT / Bilen Sevda Könen / Türkiye 

SORUNLARIM VAR – I HAVE PROBLEMS / Zsuzsanna Debreczeni / Macaristan

KORİDORLARDA – INSIDE THE PIPELINES / Adva Santo / İsrail 

JAVA’NIN WARIA’SI — THE WARIA OF JAVA / Ana Gonzalez / Endonezya 

BÜYÜK ÖDÜL – SUPERPRIZE / Konstantin Chelidze / Rusya

İRONİ – IRONY / Radheya Jegatheva / Avustralya 

AH KARGA! VAH KARGA! – OH CROW! OH CROW! /Pierre Garcia-Rennes / Kanada  

TESLİMATÇI ÇOCUK – DELIVERY BOY / Vinicius Saramago / Brezilya 

DUVAR BOYUNCA – A WHOLE WALL / Susie Davies / Birleşik Krallık 

ÇEK ÇEKİŞTİR – YANK TUG YANK / Maureen Zent / ABD

HİBRİTLER – HYBRIDS / Juliana Hernández Rocha, Juan Andrés Urueña Suárez / Kolombiya

BETONUN ÇOCUKLARI – THE CHILDREN OF CONCRETE /  Phanhsay-Chamson Jonathan / Fransa 

İĞRENÇ – REPUGNANT Kyan Krumdieck / Yeni Zelanda

KAYIPLAR – THE LOST ONES / Maria Castillejo Carmen, Maëlle Grand Bossi, Elisabeth Silveiro / Rusya

FARKLI – DIFFERENT / Dante Rustav, Hristina Belousova / Özbekistan 

YARMUK PİYANİSTİ – THE PIANIST OF YARMOUK / Vikram Ahluwalla / Birleşik Krallık 

KAĞIT YA DA PLASTİK – PAPER OR PLASTIC / Nata Metlukh / Ukrayna 

EK DERSLER – EXTRA CLASSES / Wawrzyniec Turowski / Polonya 

MARIACHI KADIN – THE MARIACHI WOMAN / Adán Ruiz / Meksika

ROZALIA / Katerina Yiannakopoulou / Yunanistan 

SUNFLOWER SEEDS / Antonis Tolakis / Yunanistan 

ETHNOPHOBIA / ETNOFOBİ / Joan Zhonga / Arnavutluk, Yunanistan

MY NAME IS GIORGOS / Konstantina Tsaprouni / Yunanistan 

BİR FİLMİN DURUŞMASI / TRIAL OF A FILM / Gökhan Kaya / Türkiye 

ÇAY, KAPUÇİNO, MUHALLEBİ / TEA, CAPPUCCINO, MUHALLEBI / Ömer Gümüşer / Türkiye

MAHSUR / STRANDED / Onur Erdurak / Türkiye 

SATIR / CLEAVER / Mehmet Çengelci / Türkiye   

SAKLI CENNET / HIDDEN HEAVEN / Çağatay Çelikbaş / Türkiye 

İLHAMI TUNÇ GENCER RETROSPEKTİFİ [Kutsal Su / Holy Water, Ölüm Benim Gelinim Olacak / Death Will Be My Bride, 
Girdap ve Çeyrak Asır / Vortex & Quarter Century,  Bay Yalnız ve Senin Ruhun / Mr Lonely and Your Soul, Yarım Gece / Half Night]

 

Daha fazla bilgi için bize yazabilirsiniz. info@2yakakisafilmfestivali.com