Ekran

Kurmaca, belgesel, deneysel ve animasyon türlerinde kısa film yapımlarını içeren festival seçkisi, kişisel yolculukların biriktirdiklerini ve farklı kültürlerin deneyim çeşitliliğini seyirciyle buluşturmak üzere “Cebimdeki” teması çerçevesinde oluşturuldu. 14 ülkeden 22 filmin buluştuğu seçki, 9 gün boyunca çevrim içi olarak izlendi. 


Koltuk

Festivalin Koltuk bölümü 2020’de oldukça çeşitli etkinliklere ev sahipliği yaptı. Dijital imkanların bize verdiği yetkiye dayanarak Webinar ve yönetmen söyleşileriyle dijital platformlarda buluştuk. Webinarlarımızla Zoom’da, yönetmen söyleşilerimizle Instagram’da bir araya geldik, yine çokça paylaştık, paylaştıkça çoğaldık. 


Remix

Festivalin geleneği olmasını umduğumuz ve geçtiğimiz yıl nice güzel çıktılarını izleme şansı bulduğumuz Remix Video Atölyesi bu yıl dijital olarak gerçekleşti. 


Artı

Her şeye rağmen bir arada olduğumuzu hayal ederek kurguladığımız Artı bölümünde bu yıl dijital fuayede buluşup festival filmleri üzerine sohbet ettik, İzmir’in yeni sinema kolektifi Avam Film Lab ile tanıştık, festival açılışı ve kapanışı için hazırladığımız konser ve video-müzik performanslarıyla ayrı ekranlar karşısında bir araya geldik.