Ekran

Kurmaca, belgesel, deneysel ve animasyon türlerinde kısa film yapımlarını içeren festival seçkisi, kişisel yolculukların biriktirdiklerini ve farklı kültürlerin deneyim çeşitliliğini seyirciyle buluşturmak üzere “Cebimdeki” teması çerçevesinde oluşturuldu. 14 ülkeden 22 filmin buluştuğu seçkiyi, 9 gün boyunca çevrim içi olarak izleyebilirsiniz. 


Koltuk

Festivalin Koltuk bölümü bu yıl oldukça çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Dijital imkanların bize verdiği yetkiye dayanarak Webinar ve yönetmen söyleşileriyle dijital platformlarda buluşacağız. Bu yıl Webinarlarımızla Zoom’da, yönetmen söyleşilerimizle Instagram’da bir araya gelecek, yine çokça paylaşacak, paylaştıkça çoğalacağız. 


Remix

Festivalin geleneği olmasını umduğumuz ve geçtiğimiz yıl nice güzel çıktılarını izleme şansı bulduğumuz Remix Video Atölyesi bu yıl dijital olarak gerçekleştirilecek. Hande Zerkin ile remix videolar yapmaya hazır olun. 


Artı

Her şeye rağmen bir arada olduğumuzu hayal ederek kurguladığımız Artı bölümünde bu yıl dijital fuayede buluşup festival filmleri üzerine sohbet edecek, İzmir’in yeni sinema kolektifi Avam Film Lab ile tanışacak, festival açılışı ve kapanışı için hazırladığımız konser ve video-müzik performanslarıyla ayrı ekranlar karşısında bir araya geleceğiz.