Festivalin geleneği olmasını umduğumuz ve geçtiğimiz yıl nice güzel çıktılarını izleme şansı bulduğumuz Remix Video Atölyesi bu yıl dijital olarak gerçekleşti. 


Festivalin geleneği olmasını umduğumuz ve geçtiğimiz yıl nice güzel çıktılarını izleme şansı bulduğumuz Remix Video Atölyesi bu yıl dijital olarak gerçekleştirilecek. Hande Zerkin ile remix videolar yapmaya hazır olun.


Remix Video nedir?

Remix video tarihsel başlangıcı itibariyle avangard sanatçıların film yapmak için kullandığı, geri dönüşüme dayalı bir film yapma yöntemidir. Buna göre buluntu filmler videonun temel olanaklarıyla yeni anlamlar üretecek şekilde kurgulanır. Böylece izleyici pasif durumdan aktif duruma geçerken “izlediklerini” kendi bakış açısıyla “izletme” imkanı bulur.


Remix Video Atölyesi Hakkında

Atölye, 12 Ekim Pazartesi günü 11.00 – 18.00 saatleri arasında, Hande Zerkin eğitmenliğinde video konferans uygulaması Zoom üzerinden gerçekleştirilecektir. Atölye çalışması ücretsiz ve katılım kontenjanla sınırlıdır. 

Son Başvuru Tarihi: 2 Ekim 2020, 23.59


Hande Zerkin kimdir?

1984 İzmir doğumlu Hande Zerkin Dokuz Eylül Üniversitesi Film Tasarımı Bölümü Yüksek Lisans mezunudur. Belgesel film projelerinde görüntü yönetmeni olarak çalışmakta ve altı senedir remix videolar üretmektedir.