top of page

ULUSLARARASI

2 YAKA KISA FİLM FESTİVALİ 

2YKFF-3bb.png

Uluslararası 2 Yaka Kısa Film Festivali (2YKFF), ırklar, etnik kökenler, inanışlar ve yaşayışları ile tüm kimliklerin deneyimlerine odaklanır, belgesel, kurmaca, animasyon ve deneysel kategorilerinde farklı kültürlerden, özgün bakış açılarından kısa film yapımlarını izleyiciyle buluşturur. Seçkilerinde farklılıklar ve çeşitliliğe odaklanan özgün yapımlara yer veren festival, birlikte izlemenin yeni yöntemlerini geliştirir, sosyal yaşamın buluşma alanlarında film gösterimleri ve etkinlikler kurgular. Her yıl dünyanın farklı bir şehrinden bir film/sanat inisiyatifi ile ortak çalışır ve kısa film alanında ortak düşünme, araştırma ve hareket olanakları geliştirir.

2019, Balkan Can Kino — Atina, Yunanistan

2020, Bi'Bak — Berlin, Almanya

2021, Galerie de Jaloezie — Rotterdam, Hollanda

2023, Dziga Creative Film Platform — Nijmegen, Hollanda

ERİŞİLEBİLİRLİK

Uluslararası 2 Yaka Kısa Film Festivali, “erişilebilir festival” olma yolunda çalışmalarını sürdürüyor. Festival seçkisindeki tüm filmlere çevrimiçi ortamda sesli betimleme seçeneğiyle ulaşılabilirken, festival programı kapsamında sinemada erişilebilirlik konusuna odaklanan etkinliklere yer veriliyor.


2YKFF’nin erişilebilirlik çalışmalarındaki çözüm ortağı sosyal girişim Erişilebilir Her Şey, kültür kurumları, mekânları, etkinlik ve festivallerden başlayarak daha erişilebilir bir yaşama adım atmak isteyen herkese koçluk ve eğitim hizmetleri sunuyor.

2YKFF-erisilebilr.png
bottom of page