ULUSLARARASI

2 YAKA KISA FİLM FESTİVALİ 

 24-30 EYLÜL 2021 / İZMİR + ÇEVRİMİÇİ 

2YKFF-3bb.png

Uluslararası 2 Yaka Kısa Film Festivali, ırklar, etnik kökenler, inanışlar, cinsiyetler ve yaşayışları ile tüm kimliklerin deneyimlerine odaklanır, belgesel, kurmaca, animasyon ve deneysel kategorilerinde farklı kültürlerden, özgün bakış açılarından kısa film yapımlarını izleyiciyle buluşturur. Seçkilerinde farklılık ve çeşitlilik konularına odaklanan özgün yapımlar, ilk yönetmen filmleri, LGBTQİ+ yapımlar, kadın yönetmen filmleri ve yeni nesil deneysel film çalışmalarına yer veren festival, birlikte izlemenin yeni yöntemlerini geliştirir, sosyal yaşamın buluşma alanlarında alternatif film gösterimleri ve etkinlikler kurgular. Her yıl dünyanın farklı bir şehrinden bir film/sanat inisiyatifi ile ortak çalışır ve kısa film alanında ortak düşünme, araştırma ve hareket olanakları geliştirir.


*Uluslararası 2 Yaka Kısa Film Festivali Kültür için Alan tarafından destekleniyor ve Dijital Film Atölyesi yürütücülüğünde gerçekleşiyor.

ERİŞİLEBİLİRLİK

Uluslararası 2 Yaka Kısa Film Festivali, “erişilebilir festival” olma yolunda çalışmalarını sürdürüyor. Festival seçkisindeki tüm filmlere çevrimiçi ortamda sesli betimleme seçeneğiyle ulaşılabilirken, festival programı kapsamında sinemada erişilebilirlik konusuna odaklanan etkinliklere yer veriliyor.


2YKFF’nin erişilebilirlik çalışmalarındaki çözüm ortağı sosyal girişim Erişilebilir Her Şey, kültür kurumları, mekânları, etkinlik ve festivallerden başlayarak daha erişilebilir bir yaşama adım atmak isteyen herkese koçluk ve eğitim hizmetleri sunuyor.

2YKFF-erisilebilr.png

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.