top of page
Swans_Still_02.jpg

NIJMEGEN YAKASI SEÇKİSİ

Danser11.jpg

Sanal Gerçeklik ile Sohbet

A Dialogue with Cyber Space

14’40” / Belgesel / Hollanda

Dünya, sadece bedenlerimizin yaşadığı bir yer midir? Bir bedene sahip olmak nasıl bir şeydir ve bunun hissettiklerimizle nasıl bir ilişkisi vardır? Yeni bir sanal varoluşa doğru yol almaya çalışırken, dijital bir varlık algılama yeteneğimize hayranlık duymaya başlar.

Kiss-the-Sky-Filmstill-03.jpg

Göğe Öpücük Kondur - Göz Yanılsaması

Kiss The Sky - Eye Trick The I

18'11" / Deneysel / Hollanda

Trompe-l’oeil, aldatma, ayrıcalıklar, baştan çıkarmalar ve sahte özgürlükler üzerine, göz için şölen niteliğinde bir deneme. Kamusal hayatın duvarları, bireylerin özel hayatlarını ve gizli gündemleri saklıyor. Durmak bilmeyen görüntü ve bilgi akışı içinde mutluluğu deneyimlemek için yeni beceriler geliştiriyoruz. Bu post gizlilik çağında nasıl yaşanır?

Swans_Stills_04.jpg

Filleri Yansıtan Kuğular

Swans Reflecting Elephants

27' / Belgesel / Hollanda

Aynaya baktığınızda, her defasında insanüstü derecede çirkin görünen biriyle karşılaşsaydınız nasıl olurdu? Yönetmen Niek Silvan’a olumsuz beden algısının en ağır şekli olan Beden Dismorfik Bozukluğu teşhisi konur. Kendisiyle yaşamayı öğrenmek için cevaplar arayan Niek, 17 yıl önce sadece bir kez televizyonda gördüğü genç bir adamı aramaya başlar. Jesse adlı bu adam, Oprah Winfrey Show'un bir bölümünde Beden Dismorfik Bozukluğu hakkında açıkça konuşmuştur.

bottom of page