top of page
Sentience00004.jpeg

SEÇKİ II

One, Half_still_2.jpg

One, Half

Tam, Yarım

9’59” / Kurmaca / Iran

Bir araba içinde, bir erkek, bir kadın. Kadının başörtüsü sebebiyle istemsizce gerilirler. Kadının saçları görünürse, sokaklardaki polis kameraları tarafından yakalanacaklardır. Adam, arabasına el konulmaması için kadına sürekli eşarbını öne getirmesini ve başörtüsünü takılı tutmasını söyler. Ve bu, hikayenin başlangıcıdır…

steve.jpg

Steve

Steve

14’ / Kurmaca / Almanya

Gerçek bir hikâyeye dayanan STEVE, genç bir komedyenin geçiş sürecinde ona ilham veren ilişkisinde özgüveni ile mücadelesini anlatıyor.

Sentience00014.jpeg

Sezgi

Sentience

8’28" / Belgesel / Avustralya

Film, Guangxi Eyaleti’nin antik dağlarının çarpıcı güzelliği ile Yangshuo’nun 1400 yıllık ünlü Batı Caddesi’nde sergilenen modernliğin yıpratıcı dayatmasını keskin bir biçimde karşılaştırıyor.

Paper Carpenter_still_2.jpg

Paper Carpenter

Kağıt Marangozu

13’22” / Belgesel / Portekiz

Film, Alentejo’da, küçük bir Portekiz kasabasında bulunan bir huzurevinde yaşayan 81 yaşındaki bir adamın hikayelerini anlatıyor. Joaquim Fernando Micael, kişisel anlatımıyla anılarını paylaşırken geçmişten şarkıları anımsıyor ve ilaç kutularını keserek değişik karakterler yaratıyor. Kesimlerine hayat verirken, izleyicileri Estremoz’da bir tiyatroda marangoz yardımcısı olarak çalıştığı dönem, bir benzin istasyonunda işçi olarak geçirdiği yıllar ve çocukken boğa güreşine duyduğu hayranlık arasında bir yolculuğa çıkarıyor.

bottom of page