top of page
Liturgy of anti-tank obstacles_STILLS_dir D Sukholytkyy-Sobchuk (2).jpg

SEÇKİ III

To-make-things-known-2YKFF-still-03.jpg

To Make Things Known

Bilinsin Diye

7’ / Deneysel / Belçika

Film, uzun zamandır faal olmayan, gözlerden uzak ve yakında yıkılacak bir çelik fabrikasının portresini çiziyor. Veda etmek üzere fabrikadaki alanların ve alanları dolduran adamların röntgenini çeken sinematografik bir şiir. Artık tam da gerçek olmayan bir alanda geçmişi uzatan bir ağıt; zamana ve unutulmaya direnen, yaşayan bir şey.

STOMPEN02.jpg

Fist

Yumruk

13’ / Deneysel / Hollanda

Patrick öfkelidir ve etrafındaki her şeyi kırmak ister. Zorunlu olarak katıldığı öfke kontrolü eğitiminde farklı geçmişlere sahip diğer öfkeli insanlarla tanışır. Deneysel yaklaşımlarla ilerleyen bir terapist, bu ekibin içinde biriken vahşi enerjiyi dans aracılığıyla boşaltmayı dener. Patrick şiddetli enerjisini kendisi, hatta başkaları için de değerli bir şeye yönlendirmenin yolunu bulabilecek midir?

Yesterday_still_2.jpg

Yesterday

Dün

7’41" / Belgesel / Çin

Salgının ardından, karantina ve yasakların bitmesiyle birlikte Şangay, eski atmosferine yeniden kavuştu. Dışarı çıktığımda, şehrin iki aydır tamamen kapalı olduğuna dair neredeyse hiçbir iz yoktu. İnsanlar, sözde özgürlüğü aramak için “isyankar” davranıyordu ve özgürlük, sadece bu izleri unutmaktı.

Liturgy of anti-tank obstacles_STILLS_dir D Sukholytkyy-Sobchuk (1).jpg

Liturgy Of Anti-Tank Obstacles

Tank Engelleyicileri Ayini

11’44” / Belgesel / ABD

Ülke çapındaki direnişte, her vatandaş yardımcı olmaya çalışıyor. Ukraynalılar iş alanlarını değiştiriyor, savaş koşullarına uyum sağlıyor. Heykeltıraşlar, sanat atölyelerinde tanklar için engeller üretiyor. Meleklerin sessiz figürleri ve İsa kopyaları, yeni yaratımların beklentisiyle tıpkı Terracotta Ordusu gibi donup kalıyor. Zanaatkârlar, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri için metal savunma malzemelerini kaynaklıyor.

bottom of page